Muhasebe bürolarına zaman ve iş gücü tasarrufu sağlamak için 14 yıl boyunca 12 web yazılımı geliştirdik.

Muhasebe yazılım sektöründe Türkiye'de ilkleri başardık. Sektörün gelişimine katkı sağladık.

2006
VKC Bilişim (sonradan Pratik Yazılım) unvanı ile; muhasebe bürolarına web yazılımları yaparak faaliyetlerimize başladık.

2007
10 Haziran'da Türkiye'nin ilk muhasebe portalı Muhasebe Türk yayın hayatına başladı.

Muhasebecilere özel otomatik haber, mevzuat, makale güncellemeleri olan Muhasebecilere Özel Web Siteleri yapmaya başladık.

2008
Türkiye'nin ilk web tabanlı online muhasebe sistemi E-Mükellef'i hizmete sunduk.

E-MÜKELLEF programı Türk Patent Enstitüsünden marka tesciline sahip olup,

T.C. Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğünde kaydı mevcuttur.

2009
Türkiye'de ilk defa muhasebecilerin tüm mükelleflerin SGK ve vergi tahakkuklarının ödeme tutarlarını ve ödeme tarihlerini mükelleflere toplu SMS ile bildirmesini sağlayan bir sistemi hizmete sunduk.

2010
Türkiye'de ilk defa, tüm mükelleflerin aylık sigorta ve vergi beyannamelerinin beyan edilip edilmediğini online olarak ve toplu olarak bir tabloda gösteren Beyanname Kontrol Sistemi'ni hizmete sunduk.

2011
Muhasebeciler ve mükellefler arasındaki para alışverişini online olarak web sitesi üzerinden mükelleflere ileten Muhasebe Cari yazılımımızı hizmete sunduk.

2012
Türkiye'de ilk defa muhasebecilere özel olarak hazırlanan %100 Mobil Uyumlu Muhasebe Web Sitelerini yapmaya başladık.

Ayrıca önceden yaptığımız 1000'den fazla muhasebe sitesini mobil uyumlu hale getirdik.

2013
Muhasebeci web sitelerinde SSL Serfikası (https) kullanmaya başladık.

Muhasebecilerin mükelleflere önemli duyuru, haber ve kutlamaları toplu olarak tek tuşla mail göndermesi için Akıllı Mailing Sistemi hizmete sunuldu.

Akıllı Mailing sisteminde, şablon mail içeriği hazırlama, şablon kurumsal mail tasarımları seçme ve ileri tarihli toplu mail gönderme hizmetini devreye aldık.

2014

Muhasebecilerin mükelleflere önemli duyuru, haber ve kutlamaları toplu olarak tek tuşla SMS göndermesi için Akıllı SMS Sistemi hizmete sunuldu.

Akıllı SMS sisteminde ileri tarihli toplu SMS gönderme hizmetini devreye aldık.

2015
E-Mükellef programında çok büyük özellikler geliştirdik. (ticaret sicil gazetelerine ulaşma, SGK ve vergi kurumlarından borcu yoktur yazılarını online alma vb.)

Muhasebecinin kendi web sitelerini panelden istediği gibi farklı tasarım ve renk şablonlarını seçerek istediği gibi değiştirme ve düzenleme imkanları sağlayan panelden kolayca tasarım değiştirme ve düzenleme hizmetini sunduk.

2016
Muhasebecilerin tahsilat sıkıntılarına teknolojik çözümler sunmak için MuhasebePOS'un çalışmalarına başladık. Ayrıca ürünün telif, marka tescil ve tüm yasal alt yapısı ile ilgili resmi işlemleri başlattık.

2017
Türkiye'nin İlk online muhasebe tahsilat sistemi olan Muhasebe Pos'u hizmete aldık.

MuhasebePOS, %100 Muhasebe Türk iştiraki olup Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)'nın iznine sahip ödeme kuruluşunun entegratörüdür.

Türkiye'nin ilk online web tabanlı Toplu E-Tebligat Sistemini hizmete sunduk.

2018
Türkiye'nin ilk mobil muhasebe bürosu uygulaması Muhasebe App hizmete sunuldu.

Türkiye'de ilk defa web sitesi paneli üzerinden muhasebecinin tüm mükellefleri için toplu olarak mutabakat yapabileceğini Bs-Bs Mutabakat Sistemini hizmete sunduk.

2019
Türkiye'nin İlk Muhasebe Bürolarına Özel CRM Yazılımını olan Muhasebe CRM hizmete sunuldu.

Yukarı